לטייל ברכב בוינה: כמה דברים שצריך לדעת לפני שמשכירים רכב

השכרת רכב בוינה, האם זו חובה ואם כן מתי?

וינה היא עיר נהדרת לתייר הישראלי. היא עיר בה אפשר למצוא הכל, החל בקולינריה משובחת וכלה בארכיטקטורה שיכולה להשאיר כל אחד פעור פה. וינה עצמה היא עיר בה השימוש ברכבים פרטיים הוא יחסית מועט, מה גם שאזורים שלמים בעיר סגורים בפני רכבים מכל סוג שהוא. מעבר לכך, התחבורה הציבורית בעיר ולנמל התעופה נחשבת טובה ומפותחת במידה משמעותית, כך שהשכרה של רכב בוינה עצמה היא לא מה שהיינו ממליצים עליו. אבל, אם אתם מעוניינים לבקר באתרי התיירות שמחוץ לעיר, זה כבר סיפור אחר. דווקא במקרה הזה אנחנו ממליצים בחום על שימוש ברכב פרטי שיאפשר לכם לא רק להגיע מנקודה אחת לאחרת אלא ליהנות כמו שצריך מהנופים שהארץ הזו מציעה למטיילים בה. כל מה שאתם צריכים לדעת על השכרת רכב בוינה, עכשיו מפורט במאמר הבא.

לשם מה להשכיר רכב בוינה

כמו שאמרנו בקצרה, וינה היא עיר הממוקמת לצד שורה של מוקדי תיירות מקסימים. החל ממרגלות האלפים הצפוניים, דרך העיירה זלצבורג מקום משכנו של מוצארט ומשפחת פון טראמפ המוכרים לכולנו מהמחזה האהוב 'צלילי המוזיקה', עיר הספא באדן ועוד. האמת היא שאם אתם מבלים בוינה יותר מכמה ימים ספורים אין שום סיבה לא להשכיר רכב ולהגיע בעזרתו אפילו לערים במדינות הסמוכות, גרמניה, סלובקיה, קרואטיה ועוד.
השכרה של רכב בוינה מאפשרת לכם להגיע גם לשורה של מסלולי טיול נפלאים בטבע ירוק ומקסים שמזכיר לכל אחד מאיתנו את האגדות ששמענו בימי ילדותנו. אם אתם מגיעים עם ילדים ההמלצה שלנו אפילו חמה יותר, היציאה מהעיר מרחיבה את הלב והופכת את הטיול כולו למוצלח אפילו יותר.

השכרת רכב בוינה – באיזו חברה לבחור

משום שאוסטריה היא עיר הממוקמת בסמוך לגרמניה וסלובקיה, אפשר ליהנות מהאפשרות להשכיר רכב מחברות שנותנות שירות במדינות הללו. השכרה של רכב מחברה סלובקית בדרך כלל נחשבת זולה יותר ואם אתם מתכוונים לשהות בוינה לפרק זמן משמעותי, יכול להיות שהבחירה הזו תהיה מוצלחת מבחינתכם. גם בגרמניה אפשר למצוא חברות השכרת רכב מעולות, אבל דווקא שם המחיר לא יהיה זול יותר בהשוואה למה שתמצאו באוסטריה.
אבל, מעבר לשאלה של הכסף, חשוב לזכור כי הטיול שלכם בוינה הוא בכל זאת מוגבל. תהליך השכרה של רכב הוא לעיתים לוקח פרק זמן לא קצר ומעכב את הטיול. כך שאם אתם לא רוצים להמתין זמן רב או 'לשרוף' את הזמן לאורך הטיול, בחירה של חברה להשכרת רכב בוינה היא כנראה הבחירה היעילה ביותר.

השכרת רכב בוינה – השלטים כתובים בגרמנית ובאנגלית

השילוט הוא בגרמנית ובאנגלית. אבל, מטבע הדברים, בגלל שמדובר על יעדים באוסטריה, דווקא הבנה בסיסית של השפה הגרמנית יכולה להועיל פה. אנחנו ממש לא מדברים על היכרות עם התחביר הגרמני המורכב, אבל, בתור ישראלים, רבים שמעו את הסבא והסבתא מדברים ביידיש ובשפות שמזכירות את הגרמנית. יש כמה מילים שנשמעות דומה באנגלית וברמנית, כמו 'שטראסה' 'סטריט' באנגלית. יש כמה מילים שמזכירות שמות משפחה שכולנו מכירים, כמו 'ברג' או 'בורג' שהמשמעות שלהן היא 'הר'. באופן הזה, אם רק תשימו לב, אתם תראו כי הניווט באוסטריה הופך קל בהרבה. מה גם שהכבישים נוחים באופן יחסי וקל למצוא את הדרך.

השכרת רכב בוינה – חוקי התעבורה באוסטריה

זה אולי החלק הקשה יותר עבור מרבית התיירים הישראלים. אנחנו, בתור ישראלים, רגילים לנהוג לא בדיוק לפי החוק היבש, אנחנו רגילים לנסוע מהר מהמותר ולא תמיד מקפידים על כך שכולם חגורים. באוסטריה אין משחקים במישור הזה. בכל הנוגע לאכיפה של חוקי התעבורה, האוסטרים הם עם די נוקשה. אסור להשתמש בטלפון בכלל בזמן הנהיגה, ילדים עד גיל ארבע עשרה מחוייבים לשבת על בוסטר להגבהה כל עוד לא צמחו עד לגובה העולה על מטר ושלושים וחמישה סנטימטרים. הנהיגה בשטח בנוי מותרת עד 50 קמ"ש, בכבישים בינעירוניים מותר לנסוע עד 100 קמ"ש ורק בכבישים המהירים מותר להגיע עד למאה ושלושים קמ"ש. שימו לב כי הרבה פעמים אפשר לקבל קנסות גבוהים במיוחד על אי ציות לחוקי התנועה. בנוסף, שימו לב שיש לכם ברכב אפוד זוהר, משולש אזהרה וכל מה שצריך כדי לנהוג בבטחה. הקפידו גם על חניה במקומות המותרים לכך, ישראלים רבים כבר שילמו קנסות גבוהים במיוחד על חניה במקומות אסורים, מה שגורר לא מעט עוגמת נפש בסופו של דבר.

השכרת רכב בוינה – תשלום אגרה מיוחדת לנסיעה בכביש

כל נהג רכב מתחת למשקל 3.5 טון מחויב לשלם את האגרה המכונה: Vignette . ללא תשלום האגרה מראש אתם עלולים לשלם קנס גבוה במיוחד. אם אתם שוכרים רכב באוסטריה תהליך ההשכרה כבר יבטיח את תשלום האגרה. אם אתם בוחרים לשכור את הרכבים של החברות הסלובקיות או הגרמניות תדרשו לשלם על האגרה בנפרד. אפשר לשלם על האגרה בכל תחנת דלק או קיוסק קטן בצידי הדרך. אפשר לשלם גם דרך האתר של רשות הכבישים המהירים באוסטריה אם אתם יודעים את מספר הרכב בו אתם עתידים לנהוג. תשלום האגרה מגיע עד עשרה יורו לעשרה ימים.

השכרה של רכב באוסטריה כפופה להצגת רשיונות

זה כמעט מיותר לציין, אבל כאשר אתם מגיעים להשכיר רכב באוסטריה חשוב להציג רישיון נהיגה בינלאומי. אפשר לעבור את הפרוצדורה דרך משרד הרישוי. התקנות להוצאת האישור השתנו קצת בעקבות מגיפת הקורונה, כך שכדאי להיכנס לאתר של משרד הרישוי ולהבין מה החוק אומר נכון להיום.

השכרת רכב בוינה – אחרי תהליך ההשכרה החופש יפתח בפניכם

אמנם על פניו השכרה של רכב באוסטריה נשמע כמו משהו מורכב. אבל האמת היא כי לאחר קיום הפרוצדורה, המענה שתקבלו והחופש שלכם יהיו שווים את הכל.

אהבתם? הנה כל מה שצריך לדעת על התחבורה הציבורית בוינה

כל המידע על המוניות בוינה

כל מה שצריך לדעת על מזג האוויר בוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎