כריסמס ממתין לכם בוינה!

חג המולד בוינה

חג המולד באירופה, התקופה של סוף השנה הקודמת ותחילתה של שנה חדשה, זה זמן מאוד מיוחד ביבשת מכמה סיבות. הראשונה היא חג המולד שמביא איתו רוח של קסמים והפתעות. הרחובות המצויירים המתמלאים באורות קסומים הופכים את הביקור בעיר למופלא ממש. חג המולד בוינה מאפשר לכם לבקר בשווקים הרבים הפזורים ברחבי העיר, לטעום מאכלים מסורתיים ועוד. בנוסף, הביקור בימי השלג הוא אמנם לא ביקור חם במיוחד, אבל הוא קסום לכל הדעות.
אם אתם מתלבטים האם לנסוע בעונת החורף לוינה, יש לנו כמה רעיונות לדברים שאתם בוודאי הייתם שמחים לעשות.

חג המולד בוינה – שוק חג המולד ברחבת בית העירייה

למי מבניכם שקרא הארי פוטר בתור ילד וחלם תמיד לראות את הטירה מקושטת בקישוטי חג המולד, העץ הענק שמחוץ לבית העירייה של העיר הוא כנראה הדבר הקרוב ביותר שיש לתיאור מהספר במציאות. הרחבה כולה מקושטת באינספור קישוטים מרהיבים וצבעוניים שממלאים את הערב באור יקרות. מה גם שהכניסה לשוק היא בחינם ואתם יכולים ליהנות משפע של דוכנים לממכר מתנות, ממתקים ומאכלים מסורתיים. ההמלצה שלנו, אם אתם מגיעים למקום עם ילדים אחרי רדת החשיכה שימו לב שכולם לבושים היטב, וינה בעונה זו קרה מאוד בשעות הלילה. השוק פתוח מעשר בבוקר ועד תשע וחצי או עשר בלילה, תלוי במקרה.
במקום גם תוכלו למצוא שורה של הפעלות כמו מתקני שעשועים, מתחם החלקה על הקרח, סדנת הכנת עוגיות מסורתיות ועוד. אתם יכולים לבוא באופן ספונטני ולבדוק האם מתקיימת סדנה ואתם יכולים לבדוק את השעות המדויקות של הפעילויות השונות באתר העירייה.
כתובת: Friedrich-Schmidt-Platz 1, 1010 Wien, אוסטריה

חג המולד בוינה – השוק של ארמון בולוורד

הארמון הוא לא האתר המתוייר ביותר בוינה בעיקר משום שאין לו, ביחס לאתרים האחרים בעיר, משמעות הסטורית זו או אחרת. אלו היו מבנים שנבנו במאה השמונה עשרה בתור משכן הקיץ של השליטים האוסטרו הונגרים ששלטו בימיה האחרונים של האמפריה. שוק חג המולד שמוקם שם בכל שנה, זה משהו אחר לחלוטין. יותר מארבעים דוכנים הפרוסים לאורך הגנים היפים, זה מה שהופך את המקום לאטרקטיבי עבור מבקרים בכל גיל. השוק פתוח מסוף נובמבר ועד סוף דצמבר ושעות הפתיחה שלו משתנות לאורך החודש, כך שתמיד טוב לבדוק את הפרטים מראש.
אין בעיה להגיע למקום באמצעות הרכבת התחתית ומדובר פשוט על מה שאתם לא יכולים לפספס אם אתם מגיעים לוינה בעונה הזו של השנה.
כתובת: Prinz Eugen-Straße 27, 1030 Wien, אוסטריה

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Wien | Vienna (@viennatouristboard)

חג המולד בוינה – 'כפר הסילבסטר' ברחבת המוזיאונים

מתחם המוזיאונים של וינה הוא מתחם חשוב ומתוייר בעיר. בעונה זו של השנה אפשר למצוא במקום מגוון דוכנים בין עצים מקושטים. מה גם שבסמוך נמצא רחוב הקניות מריה הלפר, כך שתמיד אפשר לערבב את הביקור בין השניים. אנחנו בטוחים שלא תצטערו על כך. המתחם פעיל מסוף נובמבר ועד השבוע הראשון של ינואר.
כתובת: Burgring 5, 1010 Wien, אוסטריה

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 𝗦𝗰𝗵𝗲𝗹𝗶 ✈ 𝓣𝓻𝓪𝓿𝓮𝓵 (@sclairea_)

חג המולד בוינה – 'שוק חג מולד צעיר'

לפעמים מעניין יותר להסתכל על תוצרים של צעירים בני המקום מכל דבר אחר. באוניברסיטה המרכזית של העיר מתקיים יריד שממשיך לאורך השבועות שלפני חג המולד. לא רק שהרחבה הופכת יפה, אלא שהאווירה הצעירה הרבה פעמים הופכת את הביקור במקום לחוויה נעימה ומוצלחת.
שימו לב כי שעות הפתיחה משתנות. בימי ראשון הביקור במקום אפשרי מאחת עשרה בבוקר ועד תשע בערב. בשבת הביקור אפשרי מאחת עשרה בבוקר עד אחת עשרה בלילה. בימי שני ורביעי שעות הפתיחה הן בין שתיים בצהריים עד עשר בלילה. בימי חמישי ושישי הפתיחה היא עד אחת עשרה בלילה משתיים בצהריים.
כתובת: Spitalgasse 2, 1090 Wien, אוסטריה

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by j u l i a l i s a m a r i a (@julvienne)

חג המולד בוינה – שוק חג המולד של ארמון שנוברון

המקום היפה בכל ימות השנה, הופך אטרקטיבי במיוחד בימים שלפני חג המולד. הארמון המקושט בשילוב הדוכנים הרבים משובב נפש. המיוחד בשוק הזה לעומת האחרים הוא שכאן אפשר למצוא מגוון של יצירות אמנות מסעירות, כך שאם אתם מחובבי הז'אנר, זה המקום שלכם. גם כאן השוק פתוח מסוף נובמבר ועד השבוע הראשון של השנה החדשה.
כתובת: Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Wien, אוסטריה

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Lisa Michele Burns (@the_wanderinglens)

חג המולד בוינה – השוק הסודי של שטיבלברג

ברחוב הקסום במרכז העיר, היכן שהבתים והבניינים הופכים יפים אפילו יותר, מסתתר שוק מקומי שמציג לא רק יצירות גנריות שאפשר לראות בכל מקום כי אם גם עבודות מיוחדות של אמנים מקומיים. מדובר על ביקור חובה עבור כל מי שמחפש את השונה והאחר בטיוליו בחוץ לארץ. השוק פעיל מהשנים עשר לנובמבר ועד לכריסמס. הוא פתוח בשעות הפתיחה המוכרות של השווקים אחרים. כלומר, בסופי השבוע אפשר למצוא את הדוכנים פתוחים משעות הבוקר עד רדת הלילה. באמצע השבוע הדוכנים נפתחים בשתים בצהריים עד לרדת החשכה.
כתובת: Spittelberggasse, 1070 Wien, אוסטריה

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Christmas Markets Vienna (@christmasmarketsvienna)

חג המולד בוינה – השוק של פארק פארטר

בגן פארטר המפורסם נפתח שוק באותם שבועות עמוסים. המיוחד בשוק הזה אלו ההופעות החיות שממלאות במוזיקה תוססת וצבעונית את האוויר בכל ערב לאורך ימי פסטיבל חג המולד שמקשט את כל העיר. השוק פתוח מסוף נובמבר ועד לשבוע הראשון של ינואר.
כתובת: 1020 וינה, אוסטריה

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Wiener Prater (@wien_prater)

חג המולד בוינה – מאכלים מקומיים בימי החג

המיוחד בשווקים הללו זו ההזדמנות לטעום מאכלים שאנחנו, בתור ישראלים, מכירים מהסיפורים. תפוח עץ מסוכר על מקל, פרצלים, קרפפן, הגרסא הוינאית לסופגניה המוכרת לנו מהבית, שקדים קלויים ועוד. לא רק זה אלא גם יין חם ומתובל מחולק בכל קרן זווית והאווירה כולה הופכת מחשמלת וכזו שעושה חשק לבלות בוינה היפה עוד ועוד. ביקור בימי חג המולד הוא ביקור פשוט נפלא.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Sugar Apple ® (@sugar.apple_cr)

אהבתם? הנה כל המידע על החגים בוינה

כל המידע על הפארקים בוינה

וכל המידע על הסיורים בוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎