כסף? הנה כמה דברים שצריך לדעת כשממירים את הכסף בוינה

המרת מטבע בוינה וכמה טיפים למי שמחפשים טיול משתלם

המטבע בו משתמשים בוינה הוא כמובן האירו האירופאי. אירו אפשר למצוא במקומות רבים בארץ ובעולם. ההמלצה היא הרבה פעמים להוציא כסף בארץ ולהחליף אותו בדואר ישראל, מה שנחשב לאורך שנים בתור המקום שמציע את שער המטבע הטוב ביותר עבור התייר הישראלי. ערך האירו משתנה וחשוב לבדוק מה מצבו לפני שיוצאים לטיול. בדרך כלל ערך המטבע הוא בערך שלושה וחצי שקלים, זאת אומרת, כך היה נכון לאורך השנים האחרונות. היום, אחרי מגיפת הקורונה והאינפלציה שמשנה את חוקי המשחק בעולם כולו, אנחנו צופים עוד תנודות משמעותיות בערך המטבע אליהן כדאי לשים לב.

המרת כסף בוינה – האפשרויות של המטייל בוינה עם שקל ישראלי

אנחנו חיים בעידן מודרני בו רבים מעדיפים לשלם באשראי, מדובר על אופציה רלוונטית אבל חשוב לזכור כי שימוש באשראי ישראלי בחו"ל גובה עמלה נוספת שלא תקפה למי שיש לו חשבון בנק אירופאי, מה שמשנה את חוקי המשחק ויכול להפוך את השימוש באשראי משתלם יותר.
סניפים להמרה של כסף אפשר למצוא ברחבה של קתדרלת סטפן, מעבר לכך לא תמצאו הרבה בתי עסק מהסוג הזה ברחובות, מה שכן, בכל בנק וינאי יקבלו אתכם בשמחה ויעזרו לכם להחליף את הכסף שלכם בלי בעיה. אנחנו חוזרים על ההמלצה שלנו ואומרים כי זה נכון שהבנקים בוינה נותנים תמורה לכסף שלכם ונכון שלא מדובר על חלפנים ברחוב שיכולים לגנוב מכם כסף שאתם לא מעוניינים לשלם. בכל זאת, הרבה פעמים, משום שמדובר על מטבע אירופאי, קל יותר לנהל דין ודברים בעברית מאשר בגרמנית או אנגלית. לכן, אם אתם יכולים להחליף סכום כסף משמעותי בארץ, יכול להיות שמדובר על האופציה הטובה יותר.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Nurcan (@tisette)

המרת כסף בוינה – איך להתנהל נכון עם כסף בוינה

לאחר הנתונים היבשים, בואו נדבר קצת על האופן בו ניתן לחסוך כסף בוינה. אנחנו נחלק את ההוצאות למספר קטגוריות ונדבר על סוגים שונים של מטיילים בוינה ומה הדגשים עבור כל אחד מהסוגים הללו.
תחבורה ציבורית בוינה
התחבורה בוינה, הנחשבת יקרה באופן יחסי, היא תחבורה ציבורית יעילה אותה אפשר לצרוך במחירים משתלמים. כרטיס נסיעה השמור לאזור העיר הוא מה שאפשר לרכוש במחיר שנע בין שני אירו ועד עשרים אירו בהתאם לפרק הזמן בו אתם מתכוונים לשהות בעיר. אם אתם רוצים לנצל את היתרונות של היותכם תיירים, קיימת אפשרות לרכוש במוזיאונים השונים בעיר ובמכונות הכרטיסים ברכבת 'כרטיס וינה'. כרטיס שמאפשר לכם להיכנס בהנחה משמעותית לאתרי תיירות רבים בעיר כמו גם לנסוע בתחבורה הציבורית בלי תשלום נוסף. ילד עד גיל חמש עשרה יכול להתלוות למבוגר המחזיק בכרטיס מהסוג הזה. כך שעבור משפחות עם ילדים מדובר על האופציה המשתלמת ביותר וכדאי לכם לחפש אותה עם בואכם אל העיר.
דיור ולינה בוינה
כאמור, וינה היא לא עיר זולה במיוחד ובתי המלון שלה הם בתי מלון בהם אפשר למצוא חדרים במחירים נוחים ואפשר למצוא חדרים יקרים יותר, תלוי בתקציב שלכם. אנחנו נסייג ונגיד כי בתור מי שמגיעים ממדינה כמו ישראל, שהיא בהחלט מדינה די יקרה, מדובר על מחירים שלא נחשבים מאוד דרמטיים עבור מי שרגילים לשלם לא מעט עבור חופשה בארץ, אם נגיד את האמת. מה שכן, לינה בדירות להשכרה, החלפת דירות עם תושבים מקומיים דרך הרשתות החברתיות ועוד, זו אופציה קיימת וכזו שצוברת תאוצה עם התפתחותן של הרשתות החברתיות בכל רחבי העולם. כך שאם אתם מחפשים דרך להוזיל את הטיול באופן משמעותי, יכול להיות שזו אופציה מצויינת עבורכם.
ביקור במוזיאונים יכול להיות משתלם בתיאום מראש
הוינאים מקדשים את התרבות שלהם והרבה פעמים מציעים הנחות משמעותיות לסטודנטים, לילדים צעירים, גימלאים ועוד. לכל מוזיאון יש אתר אינטרנט ובו אפשר לראות האם יש אפשרות להוזיל את עלות הכרטיס. אם יש מקומות אליהם אתם מעוניינים להגיע, תמיד טוב לבדוק את כל האפשרויות מראש. האתרים בדרך כלל מציעים מידע גם באנגלית כך שלא אמורה להיות בעיה לברר את המידע בקלות.
מזון בוינה, אם יש לכם אפשרות להכין אוכל במקום הלינה, אתם יכולים לחסוך הרבה כסף
מה שהופך את הביקור בוינה יקר הוא בעיקר המזון. המסעדות בוינה לא זולות ויש גם שיגידו בחצי צחוק כי הוינאים לא ממש יודעים לתבל כמו הישראלים. אם אתם רוצים לחסוך בעלויות הטיול באופן משמעותי ויש לכם את הדרך לעשות זאת, אתם יכולים לרכוש חומרי גלם מעולים בשווקים ובסופר מרקטים במחירים נוחים ולהכין כריכים שישרתו אתכם לאורך היום ויחסכו בעלויות של ארוחת הצהריים לפחות.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 𝗠𝗮𝗸𝗲 𝗺𝗼𝗻𝗲𝘆 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 (@making.money_online_process)

אהבתם? הנה כל מה שמשפחות צריכות לדעת על וינה

טיפים לתכנון נכון של חופשה בוינה

וכל המידע על החזר מס בוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎