מדריך שלם לחגים ומועדים מיוחדים בוינה

כל מה שצריך לדעת על חגים בוינה לתכנון החופשה

חגים ביעד אליו אתם בוחרים לטייל יכולים להיות רגע בו הטיול נהרס לחלוטין, הרי תכננתם לעשות שורה של דברים שכנראה לא יצאו לפועל משום שהעיר מורידה הילוך. אבל, עבור מי שאוהבים לראות את התרבות של המקום אליו הם מגיעים, מדובר על לא פחות מהזדמנות. מי כמונו, בתור ישראלים, יודעים עד כמה החגים והמועדים המיוחדים אותם אנחנו מציינים, משקפים באופן אותנטי את התרבות שלנו.
בהיבט הזה וינה מעניינת. מצד אחד וינה היא עיר של אוסטריה הנחשבת חילונית לכל דבר ועניין, אבל הקהילה הנוצרית הגדולה שחיה באוסטריה מכתיבה גם את המועדים שהופכים לימי חג אותם אפשר לראות בכל קרן זווית. אם אתם רוצים לשמוע עוד על החגים של וינה, אנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שתרצו לדעת.

חגים וימים מיוחדים בוינה – חג ההתגלות השישי לינואר

במסורת הנוצרית, ישו נולד בעשרים וחמישה לדצמבר באורווה בבית לחם. מריה, אימו, ברחה לשם אחרי ששמעה כי הורדוס עתיד להרוג את בנה שנוצר בזכות רוח הקודש. שנים עשר ימים לאחר לידתו, על פי המיתולוגיה הנוצרית, ביקרו את האם הטריה והתינוק שלושת 'האמגושים', אלו שלושת חכמי המזרח שבאו לתת מתנות וברכות לרך הנולד שהגיע כדי לגאול את העולם. את החג מציינים בכל העולם הנוצרי, במקרה שלנו, בוינה, היום מתחיל בארוחה חגיגית ולאורך היום אפשר לראות צעירים המחופשים לשלושה החכמים מהמזרח, עוברים בין הבתים ומספרים על הולדת ישו. באותו יום רוב בתי העסק סגורים, אבל אם תלכו לרחוב תזכו לראות את התכונה הרבה ואת העיר שוקקת חיים.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Nomadic Diplomat (@nomadic_diplomat)

חגים וימים מיוחדים בוינה – יום שישי הטוב, בתחילת אפריל

Here you should paste an image of the place using instagram
אי אפשר להגיד את התאריך המדויק, משום שמדובר על יום שישי האחרון לפני חג הפסחה, כך שבכל שנה התאריך משתנה במקצת. יום שישי הטוב הוא היום בו מציינים את צליבתו של ישו והוא נחשב בתור יום אבל בעולם הנוצרי. הקתולים, שהם האוכלוסייה הנוצרית הגדולה באוסטריה, אוכלים לחם ומים באותו היום כדי לציין את הגוף והדם של ישו שהוקרבו עבור האנושות כולה. באותו יום רוב בתי העסק סגורים.

חגים וימים מיוחדים בוינה – פסטיבל חג הפסחה, תחילת אפריל

יומיים אחרי יום שישי הטוב, ביום ראשון שלאחר מכן, חוגגים את חג הפסחא, האיסטר, שמסמל את תחילתו של האביב ומציין את תחייתו של ישו לאחר הצליבה. החג מסיים את תקופת הלנט, חודש בו נמנעים ממאכלים מסוימים כמו בשר ויין, כסמל לחזרה בתשובה אותה המאמינים צריכים לעשות בעקבות צליבתו של ישו. החג נחגג בכל העולם בצורות שונות והרבה מנהגים נקשרו בו. בוינה, תוכלו לשמוע את מיטב הקונצרטים של התזמורות המדהימות ששוכנות בעיר, בפארקים בעיר אפשר למצוא אינספור פעילויות לילדים, המפורסמת שבהן היא החיפוש אחרי ביצי שוקולד. אפשר להצטרף לסדנאות להכנת שוקולד בדמות ארנבים שהופכות את היום למהנה אפילו יותר. בשווקי הפסחא אפשר למצוא אינספור מזכרות ומתנות מיוחדות והאווירה של האביב המתחדש מורגשת בכל פינה ברחבי העיר. ההמלצה שלנו היא לא לפספס ביקור במדשאות של ארמון שונברון המתמלאים באינספור פרחים, פעילויות לילדים ומבוגרים ומה לא.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Yoko Toyomane (@bella_porcellana)

חגים וימים מיוחדים בוינה – ליל המוזיאונים בתחילת אוקטובר

בתחילת אוקטובר אפשר לבקר בליל המוזיאונים, לילה בו המוזיאונים של העיר פותחים את השערים חינם לכל המבקרים הרבים שממלאים את העיר. בין היתר, בנוסף למיצגים הרגילים, אפשר ליהנות משורה של מופעים מיוחדים שנוצרו לערב הזה במיוחד.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Kunsthistorisches Museum Wien (@kunsthistorischesmuseumvienna)

חגים וימים מיוחדים בוינה – יום העצמאות של וינה 26 לאוקטובר

ביום העצמאות של וינה רוב בתי העסק סגורים. אם בכל זאת אתם מגיעים לעיר בתאריך הזה, תוכלו להתפעל מהתהלוכה של החיילים הסובבים את הרינגשטראסה ומביקור של הרבים במשרדי הנשיא, הנפתחים לכבוד האזרחים האוסטרים. בנוסף, אפשר לחזות בתזמורות של העיר מבצעות קונצרטים מיוחדים לכבוד יום העצמאות של המדינה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Frau Wu (@frau._.wu)

חגים וימים מיוחדים בוינה – חג המולד ותחילת השנה החדשה בוינה

במאמר נפרד אנחנו סוקרים את הפעילויות הרבות בהן אפשר לקחת חלק במידה ואתם בוחרים להגיע לוינה בימי חג המולד ותחילת השנה החדשה. מה שאפשר לעשות ואנחנו לא סיפרנו לכם עדיין, זה להשתתף באחד הנשפים המתקיימים בעיר. כן, כן, אנחנו יודעים שזה נשמע כמעט מצחיק, אבל וינה, בתור העיר שהמציאה את ריקוד הואלס, מזמינה את כולם לחזות בנשפים המשחזרים את אותם האירועים שהתקיימו במאה השמונה והמאה התשע עשרה בכל רחבי אירופה ובמיוחד באוסטריה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Christmas Markets Vienna (@christmasmarketsvienna)

חגים וימים מיוחדים בוינה – ביום ראשון החנויות סגורות

חוץ מהימים המיוחדים אותם ציינו כעת, תגלו כי ביום ראשון רוב החנויות סגורות. אתם יכולים בהחלט ליהנות מביקור במוזיאון, מטיול באחד הפארקים של וינה, אבל אם אתם רוצים לערוך קניות, אולי כדאי לבחור ביום אחר בשבוע לשם כך.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vienna 🇦🇹 (@vienna_austria)

אהבתם? כאן אפשר לגלות את כל המידע על הכריסמס בוינה

כל מה שצריך לדעת על הסים בוינה

וכל מה שצריך לדעת על הטיסות לוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎