עובדות מעניינות על וינה שאולי עוד לא ידעתם

עובדות מעניינות על וינה שיעזרו לכם להתחבר לתרבות המקומית

קיימים כל מיני סוגים של מטיילים. ישנם המטיילים שמגיעים כדי לבלות כמה ימים בחוץ לארץ ולנשום תרבות שונה מהמוכרת להם. יש מי שמגיעים לביקור קצר ונעים עם הילדים, יש מי שרוצים לראות את אירופה היפה. כך או אחרת, אנחנו יכולים להגיד, באופן חד משמעי ומתוך ניסיון, כי היכרות מוקדמת עם התרבות המקומית הרבה פעמים מעשירה את הטיול והופכת אותו מעניין ואטרקטיבי יותר. וינה היא עיר בעלת עבר והסטוריה מפוארים והיא מקום בו אתם יכולים להעביר ימים שלמים בלי להבין במה מדובר ובאותה הנשימה, ליהנות מטיול בו הסיפורים המשמעותיים של המדינה רוקמים עור וגידים לנגד עיניכם.
האמינו לנו, גם אם כעת אתם לא יודעים דבר על וינה, בתוך זמן קצר אתם תופתעו לגלות כי דווקא אתם מכירים לא עט סיפורים שמקורם בעיר שהייתה מקום משכנם של אנשים חשובים ומפורסמים בכל העולם.

עובדות מעניינות על וינה – וינה היא העיר השלישית הגדולה בעולם לדוברי גרמנית

וינה היא עיר הבירה של מחוז וינה שנחשבת בתור המדינה הקטנה ביותר בפדרציה האוסטרית בשיטחה. גודל האוכלוסיה לעומת זאת הוא כמעט שני מליון תושבים. אם נמיר את המספר לעברית, בישראל המשמעות היא גודל האוכלוסיה של תושבי מטרופולין תל אביב, ירושלים וחיפה ביחד. וינה היא העיר השלישית הגדולה בעולם של דוברי גרמנית, מה שהוא בהחלט מרשים משום שהיא עיר שלא ממוקמת בגרמניה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vienna 🇦🇹 (@vienna_austria)

עובדות מעניינות על וינה – העיר הפנימית של וינה היא אתר מורשת עולמי

אונסק"ו הכריזה על העיר הפנימית של וינה בתור אתר לשימור עולמי. אפשר לראות בעיר הפנימית ארכיטקטורה עוד מימי הביניים, אדריכלות גותית, אדריכלות בסגנון בארוק, בסגנון רומנטי ועד העת החדשה. העיר הפנימית מכילה בין היתר לא רק את הפרלמנט האוסטרי, את ארמון הופבורג ואתרי מורשת וינאיים, כי אם גם את משרדי האו"ם ואת המשרדים של הסוכנות לאנרגיה אטומית.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Donie Soon (@heydonie)

עובדות מעניינות על וינה – אוסטריה היא מקום היווצרם של סיפורים רבים מהתרבות המערבית

בין היתר, אוסטריה היא המקום בו התגוררה משפחת פון טראמפ המוכרת לכולנו מהמחזה הידוע: 'צלילי המוזיקה'. אוסטריה היא המקום בו נוצרה האגדה על המלכה 'סיסי', המלכה שהגיעה ממחוז בוואריה ונלחמה עבור החלשים והנזקקים בקרב עמה.

ועובדות מעניינות על וינה – וינה היא העיר בה מוצארט, בטהובן ופרויד מצאו את בה את ביתם

וינה הייתה בירת התרבות העולמית לאורך שנים. הניצנים מופיעים במאה השבע עשרה, עם עליתו של הקיסר יוזף השני שהביא לעיר את המלחין הידוע מוצארט שם הוא גם מצא את מותו. לאחר מכן, בטהובן, כתב בעיר את היצירות החשובות ביותר שלו, בין היתר את הסימפוניה התשיעית שהיא ההמנון של האיחוד האירופי. בהמשך, עם עליתו של הקיסר פראנץ יוזף, מי שהיה לשליט האמפריה האוסטרו הונגרית, מאמצע המאה התשע עשרה וינה היא כבר העיר בה מתחדשת התרבות של אותם הימים. את הדרך אליה מצאו שועי עולם. המוכר בהם הוא פרויד, אבי תורת הפסיכולוגיה וגם דמות חשובה במיוחד, היא בנימין תיאודור הרצל, חוזה מדינת היהודים.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Queensland Symphony Orchestra (@qsorchestra)

עובדות מעניינות על וינה – וינה היא העיר עם הקהילה היהודית המקומית הגדולה באירופה

היום בוינה אפשר למצוא קהילה המונה 7000 חברים. השורשים של הקהילה היהודית בוינה מגיעים עד האמפריה הרומית. לאורך הדורות הייתה וינה המרכז של יהדות אוסטריה, כאשר לקהילה מגיעים יהודים ממזרח אירופה והבלקן. בין היתר, אפשר למצוא קהילה גדולה של יהודים ממוצא בוכרי וספרדי שהגיעו באותן השנים לעיר. בעיר צמחו רבנים חשובים, בניהם מחבר ספר ההלכה 'אור זרוע' וחכמים מבעלי התוספות. ערב מלחמת העולם השניה בוינה מתגוררים כמעט מאתיים אלף יהודים. אחרי הסיפוח של גרמניה את אוסטריה במרץ 1938, החל הממשל הנאצי מעודד את היהודים לצאת מאוסטריה כשהם חסרי כל. לאחר המלחמה חזרו מעט יהודים לשקם את הקהילה היהודית שאיבדה את מרבית חבריה. ב1993 ייסדו את המוזיאון היהודי בוינה. היום אפשר למצוא ברובע היהודי שורה של מסעדות כשרות ותיירים ישראלים רבים.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vasil Mohorita (@vasilmohorita)

עובדות מעניינות על וינה – מרתון וינה נערך בכל שנה באביב

בחודשים מרץ ואפריל, בכל שנה בוחרים בתאריך אחר, נערך מרון וינה המפורסם המושך רצים מכל העולם. המרוץ כולל עשרים אלף רצים המגיעים להשתתף, אליהם מתלווים בני משפחה וחברים המגיעים לעודד. אלו הופכים את וינה למרכז שוקק של תיירות ספורט בכל שנה מחדש.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vienna City Marathon🏃‍♀️🏃‍♂️⭐️ (@vienna_city_marathon)

עובדות מעניינות על וינה – וינה היא עיר תאומה לתל אביב

במסגרת יחסי החוץ של אוסטריה עם ישראל נבחרה תל אביב להיות עיר תאומה לוינה. אנחנו מודים שאנחנו לא רואים את הדמיון בין שתי התאומות, מלבד הפתיחות התרבותית והחיבה היתרה לקולינריה משובחת.
וינה היא עיר מקסימה לטיול של מספר ימים במרכז אירופה, עבור צעירים, מבוגרים ומשפחות כאחד.

אהבתם? הנה כל מה שצריך לדעת לפני שממרים כסף בוינה

טיפים לתכנון נכון של חושפה בוינה

וכל מה שמשפחות צריכות לדעת על וינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎