לעבור ממקום למקום בקלות? המטרו של וינה!

המטרו של וינה, כל מה אתם צריכים לדעת בתור תיירים

המטרו של וינה היא בהחלט אמצעי תחבורה נוח ויעיל שייקח אתכם לאתרים החשובים של העיר. המטרו עובד מסביב לשעון, גם בשעות הלילה, כך שמדובר על אמצעי נוח ויעיל שאנחנו מניחים שתעזרו בו לא מעט לאורך הטיול שלכם. כדי שתצליחו להתמצא במטרו בלי שום בעיה, אנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי למצוא את הדרך הטובה ביותר להגיע לכל מקום בו תבחרו.

המטרו של וינה – שעות הפעילות

כאמור, שעות הפעילות של הרכבת בשעות היום, כלומר, מחמש בבוקר ועד חצות הרכבת עוברת בין חמש עד עשר דקות ובשעות הלילה, לקראת הסגירה, הרכבת מגיעה בתדירות של עשרים דקות בערך. הרכבת פועלת גם בימי סוף השבוע, כך שאין מה להיות מוטרדים מכך ותוכלו ליהנות מכל אטרקציה בה תבחרו ברחבי העיר.

המטרו של וינה – מקום קל לניווט ונוח עבור כל נוסע

בכל מקום ברחבי המתחם תוכלו להיעזר בשילוט המואר שיעזור לכם למצוא את דרככם לאורך הרכבת. בתוך הרכבת תמצאו את שמות התחנות בהן הרכבת עוברת ותשמעו גם את הכרוז מכריז על כל תחנה. כך שאין סיבה להתבלבל בדרך. המטרו מורכב מחמישה קווים בעלי שמות שונים וצבעים אחרים, מה שגם כן יכול לעזור לכם לאורך תהליך הניווט.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 🙊🙉🙈Subway/Metro life in Vienna (@vie_underground)

המטרו של וינה – התשלום על הנסיעה

אפשר לנסוע במטרו באמצעות כרטיס שמאפשר לכם נסיעה בכל קווי התחבורה הציבורית. אתם יכולים לבחור בכרטיס קצר מועד לנסיעה בודדת של שני יורו וחצי. אתם יכולים לבחור כרטיס שהתוקף שלו ארוך יותר, מה שיאפשר לכם ליהנות מהעיר במחירים הנעים בין עשרה יורו ועד עשרים יורו לכל היותר. שימו לב כי אין צורך להציג את הכרטיס עם הכניסה לרכבת ולעיתים נדמה כאילו לא צריך לשלם עליה כלל. אבל, אנחנו כאן כדי לשתף אתכם בכך שהרכבת מלאה בפקחים סמויים שיכולים לגבות מכם קנס העומד על מאתיים וחמישים יורו, מה שהוא בטוח לא העסק המשתלם ביותר במקרה הזה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 🙊🙉🙈Subway/Metro life in Vienna (@vie_underground)

המטרו של וינה – פירוט קווים השונים

כאמור, המטרו מורכב מחמישה קווי רכבת שכל אחד מהם צבוע בצבע אחר ונקרא בשם אחר. אותם נסקור בדקדקנות כעת.

1. המטרו של וינה – הקו האדום קו, U1

הקו האדום הוא הקו המרכזי הראשון של וינה וזה שאתם עתידים לפקוד אותו לא מעט פעמים לאורך הדרך. הוא עובר במה שנקרא 'משולש ברמודה', משולש הרחובות הצמוד לדנובה ולפארק פארטר והוא המקום בו נמצאים עיקר המועדונים של העיר. הרובע היהודי גם הוא ממקום בסמוך לנקודה הזו ומדובר על האזור בו אפשר למצוא מסעדות כשרות לצד חיי לילה סוערים. בסוף הקו האדום תמצאו את תחנת Oberlaa, הספא המרכזי של העיר ונקודה בה כדאי לכם לבקר.

2. המטרו של וינה – הקו הסגול U2

הקו הסגול הוא מגיע ממזרח העיר למרכזה והוא עובר דרך פארק פארטר, למרכז וינה עד לאוניברסיטה. בין היתר תוכלו לעלות על הקו כדי להגיע לבית האופרה, רובע המוזיאונים, כנסיית קארל הקדוש ועוד.

3. המטרו של וינה – הקו הכתום קו, U3

הקו עובר ממזרח למערב העיר דרך המרכז. הוא עובר בכל האתרים המרכזיים של העיר, אלו שלאורך התכנון של החופשה כבר למדנו להכיר מקרוב. היתרון של הקו הוא בני מקומות. אחד בתחנת הקצה המזרחית ממנה אפשר לקחת אוטובוסים לביקור במדינות השכנות, סלובקיה, קרואטיה ועוד. בנוסף, אפשר למצוא לאורך הרכבת גם את התחנה של נמל התעופה של העיר.

4. המטרו של וינה – הקו הירוק קו, U4

הקו שמוביל ממערב העיר לצפון העיר. עובר באותו 'משולש ברמודה', הרובע היהודי, נמל התעופה ועוד. הכי חשוב זה שהוא מגיע לשוק הנאשמרקט שהביקור בו הוא חובה עבור כל תייר.

5. המטרו של וינה – הקו החום קו, U6

הקו מחבר בין צפון העיר ודרום העיר ועובר בעיקר בשכונות הפרברים הלא מתויירות. אנחנו לא נציין נקודות משמעותיות לאורך הרכבת בהן כדאי לעצור, אבל אנחנו כן נגיד כי במקרה בו אתם בוחרים ללון בשכונה שלא ממוקמת באחד ממעוזי התיירות של העיר, כדאי תמיד לבדוק מה המרחק של המקום מהמטרו, הרבה פעמים הבחירה יכולה להיות מוצלחת בשל השילוב בין מגורים במחיר טוב ותחבורה ציבורית מהירה ויעילה. שכחנו דבר קטן אחד חשוב מאוד, בתחנה הצפונית של הקו אפשר למצוא שאטלים לפריימרק של וינה, רק הנחנו את זה כאן.
הביקור בוינה הופך הרבה יותר פשוט כשנעזרים במטרו. אתם יכולים להיות בטוחים ולמצוא את הדרך בלי בעיה. תוך פרק זמן קצר אתם כבר תכירו את התחנות המרכזיות ואנחנו רק יכולים לאחל לכם ביקור מהנה ומוצלח.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 🙊🙉🙈Subway/Metro life in Vienna (@vie_underground)

אהבתם? הנה כל מה שצריך לדעת על המרת הכסף בוינה

כל האטרקציות השוות בוינה

עובדות מעניינות על וינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎