הפארקים שאסור לפספס שיש רק בוינה!

פארקים וגנים בוינה

וינה, עיר הבירה של אוסטריה, היא יעד נפלא לטיולים ממגוון של סיבות. בראש ובראשונה הארכיטקטורה הוינאית היא באמת מה שיכול להלך קסם על כל מי שמגיע מישראל, בה בכל הנוגע לבניה, אם נגיד את האמת, יש לנו עוד לאן להתקדם. וינה מוכרת בעולם בתור עיר הבירה בעלת מספר גבוה של פארקים, ריאות ירוקות ומדשאות נפלאים. אם אתם מגיעים לביקור בוינה, אין כל ספק כי מדובר על מה שאתם חייבים לבחון מקרוב. אנחנו כאן עם כל ההמלצות שלנו על פארקים וגנים בוינה.

פארקים וגנים בוינה – טיפ קטן מאיתנו לפני שממשיכים הלאה ומספרים על פארקים בוינה

הפארקים של וינה יפים לאורך כל ימות השנה. בין אם בחודשי הסתיו כאשר העלים נושרים מהעצים, בחודשי החורף עם הופעתם של שווקי חג המולד הפזורים לאורך כל העיר, חודשי האביב המלאים פרחים או חודשי הקיץ הנפלאים בהם השהות בפארקים הגדולים היא לא פחות מאשר תענוג צרוף. פעמים רבות בפארקים אפשר למצוא מתקנים לילדים שממש לא מתאימים רק לילדים, דוכנים לממכר ממתקים ומזכרות. כך שאם יש לכם כמה שעות פה ושם לאורך הביקור שלכם בוינה, מדובר על מה שלא כדאי לוותר עליו כך או כך.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Beautiful Sin (@beautifulsinblog)

פארקים וגנים בוינה – פארק פארטר , פארק בוינה הגדול ביותר

אי אפשר לדבר על פארקים בוינה בלי להזכיר את הפארק הזה שמעבר לעובדה כי מדובר על תא שטח גדול במיוחד, הוא פשוט המקום בו אפשר ליהנות מפינות ישיבה מוצלות, שבילי אופניים או לשבת על שפת התעלה היוצאת מהדנובה ולצפות בסירות שעושות את דרכן הלוך ושוב. בפארק אפשר למצוא שורה של מתקנים מיוחדים לילדים, הגלגל הענק של וינה כמו גם מתקנים נוספים. אם אתם דווקא חובבים גולף, יש מתחם רחב ידיים עבור השתתפות במשחק המפורסם במועדון הגולף של וינה Freudenau. אם אתם מגיעים למרתון וינה הנערך בחודשי האביב ונחשב פופולארי במיוחד, תרוצו דרך הפארק המפורסם תוך שאתם נהנים מהאנרגיה המחשמלת שיש לאירועים מהסוג הזה. לפארק אפשר להגיע בעזרת המטרו לה יש שלוש תחנות המפוזרות לאורך הפארק.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Wiener Prater (@wien_prater)

פארקים וגנים בוינה – שטאטפארק פארק העיר של וינה

שטאט בגרמנית זה אומר, עיר. שטאט פארק, בתרגום מילולי, זה אומר הפארק של העיר. הפארק ממוקם בצמוד לרינגשטראסה, הרחוב שתוחם את העיר הפנימית של וינה, בדרך לרובע השלישי של העיר. מה שאפשר להגיד בפה מלא הוא שהגננים האחראים על העיצוב של השטאט פארק עושים עבודה מצויינת. בין אם מדובר על הביצוע בחודשי החורף שמזכיר גנים קסומים בסגנון של 'אגם הברבורים', בין אם מדובר על חודשי הקיץ בהם אפשר לראות את הגן כולו צומח במלוא תפארתו. בכל מקרה מדובר על פארק פשוט יפה ומיוחד מאוד. לפארק אפשר להגיע גם כן, בעזרת הרכבת בקו U4 . הפארק מלא פסלים, נקודות ישיבה ועוד. מדובר על פינת חמד של ממש שאתם לא הייתם רצותים לפספס. בגן אפשר לראות את הפסל של יוהן שטראוס. מלחין וינאי ומי שנחשב למלך הוולסים. אם אתם אוהבים מוזיקה קלאסית והדבר מעניין אתכם,כדאי לכם להסתכל באינטרנט על רקדנים מצבעים את הריקוד הנפלא הזה שיש מי שאוהבים לבצע אותו תחת הפסל המפורסם מדי פעם.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Elçin Yıldız Şimşek (@tahtabavulnet)

פארקים וגנים בוינה – פארק שנברון

הפארק הוא חלק מהמדשאות של ארמון הקיץ שנבורן שהיה בעבר שייך לבית המלוכה האוסטרי. המיוחד בפארק הוא קודם כל השכנות למספר מוזיאונים ואטרקציות שמתאימות במיוחד לילדים. בלב הפארק תוכלו למצוא את מזרקת נפטון שעובדת בחודשי הקיץ. במעלה הגן, מוקמת מקפסת התהילה ממנה אפשר לראות את כל וינה בתצפית פשוט מקסימה שלא כדאי לפספס. מאחורי מרפסת התהילה תוכלו למצוא את 'המעיין היפה', נביעה של מעיין טבעי בלב וינה, מקום מקסים ומיוחד שתמיד כיף לבקר בו.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Schloss Schönbrunn (@schoenbrunnpalace)

פארקים וגנים בוינה – פארק הדנובה, פארק בוינה למי שאוהבים לשבת לפיקניק

הסיבה הראשונה לבקר בפארק היא ההזדמנות להצטרף לשיט לאורך הדנובה. הדנובה, אם אפשר לפתוח סוגריים, זה הנהר השני בגודלו באירופה והוא למעשה מלווה את ההתיישבות של תושבי אירופה לאורך כל הדורות ממרכב אירופה מזרחה. בין היתר הדנובה עוברת בערים בודפשט, קונסטנצה ברומניה,ברטיסלבה ביגוסלביה והיד עוד נטויה. הדנובה לאורך כל הדורות שימשה בתור מקור השראה לסופרים, מלחינים וציירים. לשבת על שפת הדנובה לפיקניק בחודשי הקיץ וגם ביקור בנהר בחודשי החורף היא הזדמנות להפליא בדמיונות על מי שהיו מטיילים לאורך הנהר שממלא תפקיד מרכזי בסיפור של אירופה כולה. בין היתר תוכלו לעלות על מגדל דונאו, המגדל הגבוה ביותר בוינה ממנו אפשר להשקיף כמעט על אוסטריה כולה.
בחודשי הקיץ הפארק מלבלב באינספור פרחים ובחורף הוא מקושט באינספור קישוטי חג מולד מרהיבים.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Andrzej Wilk (@z_mapa_w_plecaku_aw)

פארקים וגנים בוינה – פארק בוינה המספר את הסיפור של הגנים היפנים

בתפנית חדה מתרבות הגנים הוינאים המפוארת, ברובע התשע עשרה של וינה, באזור שהוא באמת נחשב פחות מתוייר, תוכלו למצוא את הגן היפני Setagaya Park. הפארק הוא פרי יצירתו של האמן קן נאקג'ימה, אמן הגנים היפנים והוא עוצב לכבוד החיבור הדיפלומטי שנוצר בין וינה ובין עיר הבירה של יפן, טוקיו. הגנים היפנים ממלאים תפקיד חשוב מאוד בתרבות היפנית ובכל הנוגע לזרם הבודהיסטי היחודי שנקרא 'זן'. האסתטיקה וההרמוניה שנובעים מסימטריה, הם מה שמספר בין היתר את הסיפור של התרבות, לפיה, המדיטציה והמבט על הטבע ההרמוני היא חלק מהדרך של האדם הפשוט להגיע להארה. מדובר על ביקור חוויתי ובעיקר שונה מאוד מכל מה שתוכלו למצוא ברחבי וינה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Mirek 🇨🇿 (@foticimiro)

פארקים וגנים בוינה – ביקור בפארקים היא הזדמנות נהדרת להרחיב את הלב בוינה

אנחנו רגילים לטיולים עירוניים המלווים בכל מה שיש לעיר להציע. השילוב המיוחד של וינה בין בתים מרשימים ובין ריאות ירוקות, זה מה שהופך את העיר מיוחדת, בין היתר.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Viennese_photographer (@viennese_pictures)

אהבתם?

כאן אפשר לדעת את כל מה שקשור לגבי הסים והטלפון בוינה

כריסמס בוינה

ומסלולי טיול מחוץ לוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎