תחבורה ציבורית- הדבר שיעשה לכם חיים קלים" בוינה"

תחבורה ציבורית בוינה

אנחנו לא תמיד מכירים את זה מישראל, אבל האמת היא כי ברב ערי העולם זה לא כדאי ובמידה רבה לא הגיוני להשכיר רכב עבור הביקור בעיר. לכך יש כמה סיבות. הראשונה היא שהשימוש ברכב פרטי הוא הרבה פעמים מייקר את הנסיעה, בעקבות השימוש בדלק, הוא לא מאפשר לכם להגיע לנקודות שונות ברחבי העיר אליהן אפשר להגיע רק ברגל או באמצעות הרכבת התחתית ומה גם שהשימוש ברכב עלול להיות גורם מעכב לאורך הטיול כשאתם מוצאים את עצמכם עומדים בפקקים על ימין ועל שמאל לאורך כל הטיול ולא מוצאים מקומות חניה.
במקרה של וינה הרכב הפרטי הוא ממש מיותר. אם יש דבר אחד שמאפיין את וינה אולי יותר מכל, זו מערכת מפותחת במיוחד של תחבורה ציבורית במחירים נגישים, נוחה ויעילה העובדת מסביב השעון לרווחת התושבים. כל מה שאתם צריכים לדעת על התחבורה הציבורית בוינה כדי ליצור את הטיול המתאים ביותר לצרכים שלכם, תמצאו כאן.

העיר מחולקת לעשרים וארבע רבעים המרושתים באופן מרשים

כאמור, וינה ידועה בתור עיר עם תחבורה ציבורית מפותחת במיוחד. בגדול שירותי התחבורה הציבורית זמינים לאורך כל הלילה וגם בסופי השבוע. זכרו כי אמנם התחבורה הציבורית מאפשרת לכם להגיע לכל נקודה בעיר, אבל בפועל אתם עתידים לבלות את עיקר הטיול שלכם בחלקים המרכזיים של העיר, כך שלעיתים הדבר הנעים והמתאים ביותר הוא פשוט ללכת ברגל, בייחוד באותם חלקים הסגורים לתחבורה מכל סוג ולכן הופכים נעימים אפילו יותר לתנועה של הולכי רגל או בעלי אופניים. אופניים להשכרה אגב, אפשר למצוא באינספור נקודות ברחבי העיר כמו גם, לעיתים, בתי מלון מאפשרים לאורחים שלהם, באי המלון, לשכיר אופניים במחירים נמוכים ואטרקטיביים.

הרכבת התחתית, ה- U Bahn

הרכבת התחתית של וינה היא באמת כלי התחבורה הנוח והיעיל ביותר בעיר. היא כוללת חמישה קוי רכבת המקשרים בין חלקים שונים ברחבי העיר והיא מסומנת וברורה להפליא. כך שגם אם אתם לא בני העיר, גם אם אתם לא יודעים גרמנית, השילוט הברור, הקריאות של הכרוז שמכריזות על התחנה אליה מגיעים, כל אלו הופכים את הניווט בתוך הרכבת לפשוט וקל עבור כל אחד. הקוים השונים נעים באופן הבא:
הקו האדום U1
הקו האדום הוא הקו הארוך ביותר והוא למעשה עובר על פני כל העיר מצפון ועד דרום. הוא עובר ברובע היהודי, בסמוך לקתדרלת סטפן הקדוש, בית האופרה, פארק פארטר ובסוף מגיע לספא המפורסם של העיר, ה-Oberlaa.
הקו הסגול U2
הקו עובר ממזרח העיר ועד למרכז. הוא עובר בין היתר בפארק פארטר, רחוב הרובע היהודי, בית העירייה, ארמון הופבורג, רובע המוזיאונים ורחוב הקניות הידוע מריה הילפר שטראסה.
הקו הכתום U3
הקו חוצה את וינה מהמזרח אל המערב. הקו הזה גם הוא עובר באתרים החשובים והמרכזיים בוינה, החל מרחוב הקניות המפורסם וכלה בארמון הופבורג ועוד. הנקודה המעניינת עבור התייר הממוצע, היא שלקראת הסוף אפשר להגיע בעזרת קו הרכבת הזה לשדה התעופה של וינה כמו גם לתחנת ErgBerg ממנה אפשר לצאת לטיול בעזרת קוי אוטובוס שמובילים למדינות הסמוכות לאוסטריה כמו קרואטיה, סלובקיה וכן הלאה.
הקו הירוק U4
הקו מחבר בין מערב העיר ועד צפון העיר ובין היתר עובר בארמון שנובורן וגן החיות המפורסם, כמו גם בנשמארקט ועוד.
הקו החום U6
הקו פחות רלוונטי לתיירים המגיעים מבחוץ משום שהוא נועד להוביל את הנוסעים מפרברי העיר למרכז העיר. למחפשים אחרי קו U5 תדרשו להמתין עד לפתיחתו בעוד שנים ספורות.

חשמליות

כמו רכבות קצרות וקטנות יותר שמשמשות כמו סוג של אוטובוסים ומאפשרות לנוע מפרברי העיר למרכז העיר ולמטרו. בדרך כלל ישתמשו בהן מי שבוחרים להתגורר בדירות איר בי אן בי בשכונות השונות ברחבי העיר.

אוטובוסים

גם מערכת אוטובוסים מפותחת קיימת בעיר ואיתה תוכלו להגיע לאן שתבחרו בלי שום בעיה. האוטובוסים נעים ביעילות מרשימה ומגיעים בכל כמה דקות.

תשלום על הנסיעה ונסיעה מחוץ לעיר

גם מחוץ לוינה תוכלו ליהנות ממערכת תחבורה ציבורית נוחה ויעילה. הדבר שכן חשוב לדעת הוא שאפשר לרכוש כרטיס אחד לשימוש בכל קווי התחבורה בעיר. שימו לב כי אתם לא רוכשים כרטיס לנסיעה בודדת העולה 2.4 יורו כי אם כרטיס המתאים למעבר חופשי לפרק זמן ארוך של עשרים וארבע שעות או יותר. המחירים לנסיעה בתחבורה הציבורית:
כרטיס לנסיעה בודדת: 2.4 יורו.
כרטיס נסיעות חופשי לעשרים וארבע שעות עולה: 8 יורו.
כרטיס נסיעה חופשי ל48 שעות עולה 14 יורו.
כרטיס ל72 שעות עולה: 17 יורו.
כרטיס חופשי שבועי מיום שני עד יום שני עולה גם כן 17 יורו. כך שכדאי לכם לכלכל את צעדיכם בחכמה.
כרטיס נסיעות חופשי חודשי עולה 50 יורו.
אמנם אין מנגנוני בטיחות בכניסה לרכבת ועל פניו נדמה כאילו אפשר לעלות לתחבורה הציבורית בעיר בלי כרטיס נסיעה. אבל, שימו לב כי לאורך כל התחבורה הציבורית פזורים אינספור פקחים סמויים שעלולים לחייב אתכם בקנס הגבוה פי עשר מכרטיס נסיעה בודדת. מה שיעלה הרבה יותר מכל כרטיס.
עוד נקודה חשובה: שימו לב שאתם רוכשים כרטיסים המיועדים לKern Zone כלומר, לתחומי העיר בלבד. אם אתם מעוניינים לצאת מתחומי העיר, תדרשו לשלם סכום כסף נוסף.
דבר אחרון שכדאי לשים לב אליו הוא שאתם יכולים לרכוש 'כרטיס וינה'. סכום הכסף שתשלמו עבורו משתנה בהתאם למספר הימים שבחרתם שזה יהיה בתוקף, בין 24 שעות ועד 72 שעות. היתרונות שלו הם קודם כל בכך שהוא מעניק הנחות בכניסה לאתרים שונים ברחבי העיר. בנוסף, ילד עד גיל 15 יכול להצטרף בחינם לנסיעה עם מבוגר המחזיק בכרטיס וינה. כך שמדובר על דיל משתלם במיוחד.

אהבתם? הנה כל מה שצריך לדעת על המוניות בוינה

כל המידע על השכרת רכב בוינה

וכל השווקים המומלצים בוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎