רוצים לקנות בזול בוינה? אי פעם שמעתם על TAX -FREE?

החזר מס בוינה, הדרך שלכם לשמור על הכסף שלכם לאורך הטיול.

הרבה פעמים, בייחוד מטיילים חדשים בעולם, לא מודעים לאפשרות לחסוך כסף על ידי החזר מס בעת השיבה מביקור במדינה בה טייל. הרעיון שעומד מאחורי האפשרות הזו נעוץ בעובדה כי מיסים הם למעשה תשלום נוסף אותו גובה המדינה עת כל אזרח רוכש מוצר זה או אחר, בהתאם לחוק. למה בכלל המדינה גובה מיסים בעבור שירותים שמוכרים בתי עסק פרטיים או ציבוריים? כדי לממן את התשתיות מהן כולם נהנים. כבישים, בתי מגורים, תשתיות ועוד, אלו מוצרים אותם המדינה מספקת וכדי להמשיך ולספק את 'השירותים הללו', היא צריכה כסף שנגבה בדמות מס הכנסה.
אם אתם מבקרים במדינה אחרת, לא ישראל, אתם יכולים לקבל החזר על המס. אם אתם מעוניינים לקבל את התשלום הנוסף בעקבות רכישה של בגדים, מוצרי חשמל ועוד, אנחנו כאן כדי לספר לכם בדיוק איך לעשות את זה.

מה התנאים לקבלת החזר מס בוינה

א. תדרש להגיע לאוסטריה באמצעות דרכון ישראלי: ישראלים רבים אוחזים בכמה אזרחויות שונות, התופעה נפוצה בייחוד משום שישראל היא מדינת הגירה ורבים מהישראלים הם ילידי מדינות אחרות או בנים של ילידי מדינות אחרות. למה אנחנו מדגישים את זה? משום שגם אם אתם לא בעלי אזרחות אוסטרית, אלא רק בעלי אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופאי, לא תזכו לקבל החזר מס במידה ותרצו בכך. לכן, הקפידו להיכנס לאוסטריה בעזרת הדרכון הישראלי שלכם.
ב. החזר מס ניתן לבקש רק על רכישות של מוצרי חשמל, ביגוד ומוצרים קוסמטים כמו איפור וכיוצא באלו: כל תשלום על מזון או על שירותי תיירות לא יזכה אתכם בהחזר מס.
ג. הגובה של העסקה חייב להיות החל ממאתיים יורו: לא תוכלו לקבל החזר מס במחיר נמוך מקבלה על עסקה בגובה של מאתיים יורו או יותר.
ד. העסקה חייבת להתרחש בשטח אוסטריה: מטבע הדברים, החזר מס על מוצרים באוסטריה אפשר לקבל בעקבות עסקאות שנערכו שם ולא בשום מדינה אחרת.

מה גובה החזר המס אותו תקבלו

בישראל המס הוא אחיד והוא נקרא 'מע"מ'. כל בעל עסק עצמאי אבל גם אחרים, יכולים לראות כי המע"מ הוא בגובה של 17%. באוסטריה החוק שונה, גובה המס משתנה בין מוצר אחד לאחר. הדרך הטובה ביותר להבין כמה כסף תקבלו בסופו של דבר היא לקרוא את הקבלה. אתם יכולים לבקש שיוציאו לכם קבלה באנגלית, אבל גם אם תקבלו קבלה בגרמנית, אנחנו יכולים לספר לכם כי אתם יכולים פשוט לתרגם את המסמך דרך מנוע התרגום של גוגל בטלפון.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by TaxFree Travel (@taxfree_travel)

איך מקבלים החזר מס

אם כבר ביצעתם את התהליך במקומות אחרים, אתם וודאי תמצאו כי מדובר על תהליך די פשוט. כל שעליכם לעשות הוא לאסוף בחנויות בהן אתם מבצעים את הקניות מסמך, אותו אתם והמוכר ממלאים, את המסמך אתם מצרפים לקבלה אותה קיבלתם במקום. לאחר מכן, בשדה התעופה, תדרשו למסור את המסמכים לפקיד הקבלה וכך תקבלו החזר מס. שימו לב כי חשוב להגיע לשדה התעופה בין שעה עד חצי שעה לפני מועד הטיסה כדי להיות בטוחים שתספיקו לתת את הפרטים ולקבל את המענה הדרוש.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Make money any place (@makemoneyany)

החזר מס בוינה – זה הכסף שלכם ואין סיבה שלא תקבלו אותו חזרה

כל פרוצדורה הנוגעת להחזר מס היא הרבה פעמים מה שקל להימנע ממנו משום שרבים לא אוהבים להתמודד עם ההליכים הבירוקרטיים הדרושים וזו תופעה טבעית, אל תחשבו כי אתם יוצאי דופן במישור הזה. אבל מה שאנחנו בכל זאת יכולים להגיד הוא שמדובר על הכסף שלכם ובעסקאות גדולות, מדובר על הרבה כסף. אין סיבה כי בגלל פרוצדורה פשוטה תמנעו מלהחזיר את הכסף שאתם עובדים עבורו. איך בכל זאת תעברו את האתגר הבירוקרטי בהצלחה? קודם כל, לכו עם מעטפה בתיק איתו אתם יוצאים לקניות ולטיולים ברחבי וינה. קיומה של המעטפה לבדה יעזור לכם לזכור לבקש את המסמכים הדרושים לקבלת החזר מס בסוף הטיול. כאשר אתם מזמינים מונית יום לפני הטיסה, אם בזה תבחרו, הקפידו להזמין לשעה מוקדמת יותר ממה שתכננתם. אם תהיו בשדה התעופה ולא יהיה לכם כבר מה לעשות, ככל הנראה תלכו לעמדה להחזר מס פשוט כי תרצו להעביר את הזמן.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Money | Lifestyle | Wealth (@cashlifestyle8)

אל תדאגו, אחרי שתעשו את זה התהליך כבר לא יהיה מסובך
אם זו הפעם הראשונה בה אתם מתכוונים לקבל החזר מס, דעו כי אחרי שעושים את זה פעם אחת, התהליך הופך הרגל וככל הנראה אתם תחזרו על הפעולה בכל טיול שלכם בחוץ לארץ.

אהבתם? הנה כל מה שצריך לדעת על המרת כסף בוינה

כל המידע על המטרו של וינה

וכל מה שצריך לדעת למשפחות בוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎
Open chat
רוצה להזמין סיור?
היי, כאן דנה! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇