מוניות בוינה- כל מה שצריך לדעת

מוניות בוינה, מה חשוב לדעת

כל תייר ישמח לשמוע כי מוניות בוינה נחשבות לחלק אינטגרלי מהתחבורה בעיר ומשום שמדובר על וינה, בדרך כלל נהגי המוניות נחשבים אדיבים, אחראיים וישרים. משום שהעיר היא עיר בה התושבים בדרך כלל לא משתמשים במכונית פרטית ביום, יום, נהגי המוניות הם חלק אינטגרלי מהנוף של העיר. כדי לבחור נכון וכדי לא לעשות טעויות קריטיות, אספנו קצת מידע שיעזור לכם לבחור נכון לאורך הטיול.

מוניות בוינה – כמה מילים על הנסיעה משדה התעופה ואליו

הרבה פעמים, גם אם בוחרים להתגורר במרכז העיר לאורך הטיול ולמעשה לא ממש צריכים מונית, הנסיעה משדה התעופה באמצעות מונית היא תמיד אופציה טובה יותר. מדוע? משום שעם הנחיתה, אלא אם אתם דוברי אנגלית טובה או גרמנית, יכול להיות שיהיה לכם קשה למצוא את דרככם. אמנם קיימת תחבורה ציבורית ביציאה משדה התעופה. בין אם אתם בוחרים לקחת את הרכבת המהירה למרכז וינה, בין אם אתם בוחרים לקחת רכבת פרברית אחת או אחרת, הפועלות למעשה מסביב לשעון, אבל יכול להיות שברגעים הראשונים שלכם באוסטריה תעדיפו פשוט לבחור נהג מקומי שיקח אתכם עד לנקודה בה תוכלו פשוט להוריד את המזוודות.
במקרה הזה קיימות כמה אפשרויות. אתם יכולים לבחור לקחת מונית בעזרת אפליקציה, על כך נדבר בהרחבה כדי שתורידו לטלפון את האפליקציות הרלוונטיות עבורכם מבעוד מועד. אתם יכולים לבחור להזמין מראש, כבר מהארץ נהג מונית שיחכה לכם בשדה. אמנם זה יקר יותר אבל אנחנו תמיד ממליצים ללכת על הצד הבטוח, ביחוד עם הנחיתה. תוכלו למצוא דרך הפייסבוק והרשתות החברתיות הנוספות אינספור נהגים שישמחו להעניק לכם שירות ולחסוך לכם הרבה זמן יקר.

על נהגי מונית בוינה ועל מחירי הנסיעה

כאמור, נהגי המונית בוינה ידועים באורך רוח ובאדיבות. המחיר עבור נסיעה הוא בין 5 יורו ועד ל10 יורו לנסיעה קצרה. מטבע הדברים נסיעה בפקק ארוך תהיה יקרה יותר, אבל משום שוינה היא עיר בלי הרבה תחבורה של רכבים פרטיים, בדרך כלל הכבישים די פנויים. שימו לב כי נהגי מונית נמצאים כמעט בכל קרן זווית, בשנים האחרונות אמנם התחילו לעסוק בתחום מהגרים בלתי חוקיים שלא תמיד מדברים אנגלית או גרמנית. היינו שמים לב לכך לפני היציאה לדרך.
טיפ מאיתנו: לפני הטיסה לוינה, שימו על האפליקציה של המפות בגוגל את הנקודות השונות אליהן הייתם מעוניינים להגיע ברחבי העיר. באופן הזה, גם כשלא יהיה לכם אינטרנט, תוכלו להראות לנהג המקומי לאן אתם מעוניינים להגיע. הרבה פעמים, הפער בשפה מביא לטעויות שאפשר היה למנוע. ברגע שאתם מראים לנהג המונית על המפה לאן פניכם מועדות הכל הופך קל יותר.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Dooley Insurance Agency (@dooleyinsuranceagency)

אפליקציות שימושיות עבור מאתרי מונית בוינה

האפליקציה המוכרת לכולם היא כמובן Uber. האפליקציה למעשה מאפשרת לחבר בין מאתרי נסיעה ובין נהגים פוטנציאליים. שימו לב כי אתם מורידים את האפליקציה Uber Taxi כדי להיות בטוחים כי אתם מתחברים לנהג מונית ולא לנהג אקראי שאתם לא יכולים להיות בטוחים לגביו. התשלום הוא דרך האשראי וגם כאן אל תשכחו את העמלה שתידרשו לשלם בשל עסקה שנערכה בחוץ לארץ.
בנוסף, האפליקציה המקומית Bolt יעילה משום שהיא מראה לכם בדיוק כמה אתם עתידים לשלם על הנסיעה לפני ביצוע ההזמנה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Uber (@uber)

האם זה משתלם לבחור במונית בוינה

אין לזה תשובה מדויקת. זה נכון שוינה מוכרת בעיקר בזכות כך שהיא עיר בה התחבורה הציבורית מפותחת והיא הרבה יותר זולה ממונית. אבל, קיימים מקרים בהם הדבר הנכון הוא להזמין מונית, בעיקר כאשר סוחבים כבודה משמעותית. שימו לב כי קיימת אפשרות לקחת מונית לביקור במקומות רחוקים יותר באוסטריה, בין היתר, ישנן חברות המפעילות מוניות דרכן אפשר להזמין סיור בנקודות שונות לאורך אוסטריה וממש כאילו אתם מקבלים טיול מודרך בידי נהג מקומי. מדובר על שוק די יקר באופן יחסי וכזה שצריך לחשוב האם מתאים לכם לשלם עליו. כאמור, ישנם מקרים בהם מדובר על עסקה משתלמת ולעיתים, מדובר על בחירה לא נכונה. תלוי במקרה. אנחנו שבים ואומרים ,בכל מקרה, משום שהתחבורה הציבורית מפותחת במידה משמעותית, בדרך כלל לא אמורה להיות בעיה להגיע לכל נקודה בקלות. בכל מקרה אנחנו מאמינים שבתוך זמן קצר, במידה ומדובר על טיול של כמה ימים, אתם תבינו טוב יותר מה הבחירה הנכונה במקרה שלכם. הרי אצל כל אחד הצרכים אחרים ולכן הבחירות שונות בהתאמה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Uber (@uber)

אהבתם? הנה כל מה שצריך לדעת על השכרת רכב בוינה

כל מה שצריך לדעת על שופינג בוינה

כל המידע על התחבורה הציבורית בוינה

יאללה שתפו! אל תהיו בונקרים😎